عنوان(دانلود تحقیق درباره انواع انرژی)

تعداد صفحات:19 نوع فایل: word (قابل ویرایش) لینک دانلود پایین صفحه مقدمه: برای انسان انرژی گرمایی محسوس ترین انرژی است که از دیرباز در زندگی روز مره با آن سروکار داشته است. حس گرما و سرما، مزایا و مضرات گرمی و سردی انسان را کنجکاو کرد که ماهیت آن را دانلود تحقیق درباره انواع انرژی|966852|fxh|دانلود تحقیق,مقاله انواع انرژی,نظریه تابش گرمایی
هم اکنون فایل با مشخصه ی دانلود تحقیق درباره انواع انرژی وارد وب شده اید برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

تعداد صفحات:19

نوع فایل: word (قابل ویرایش)

لینک دانلود پایین صفحه

مقدمه:

برای انسان انرژی گرمایی محسوس ترین انرژی است که از دیرباز در زندگی روز مره با آن سروکار داشته است. حس گرما و سرما، مزایا و مضرات گرمی و سردی انسان را کنجکاو کرد که ماهیت آن را بشناسد. اما تا معادلات تابش الکترومغناطیسی و نحوه ی تولید آنها فرمول بندی نشد، شناخت ماهیت انرژی گرمایی مقدور نشد. با این وجود از نظر فیزیکی، گرما چیزی بیشتر از یک نوع انرژی محسوب نمی شود. اما همه ی انواع دیگر انرژی ها با انرژی گرمایی ارتباط تنگاتنگی دارند.

دوگانگی نور

نور يكي از مباحث و پديده هايي است كه از قرن هيجدهم اندیشه ی دانشمندان را به خود معطوف كرده است. دوگانه بودن خواص نور، يكي از مهم ترين عامل جذب ديگران به خود بوده است. الكترون ها نيز همانند نور داراي خواص موجي و مادي مى باشند، هنگامى كه الكترون هاي يك اتم، انرژي دريافت مي كنند به سطوح بالاي اتم مي روند كه حالت برانگيختن به اتم دست داده مي شود. هنگامي كه الكترون ها از سطوح انرژي بالاتر به سطوح انرژي پايين تر مي روند، آن مقدار انرژى را كه دريافت كرده اند، به صورت نور پس مي دهند. ارتعاش اتم ها باعث توليد نور مي شود، و نور گسيل شده از الكترون هاي يك اتم، در يك جهت و راستا قرار دارند. اما نورهاي گسيلی از مجموعه اتم ها در تمام جهات و به خط مستقيم سير مي كنند. بهمین دلیل در ليزر نور های گسيلی در يك جهت و راستا است.مطالب دیگر:
چارچوب نظری و پیشینه پژوهش استرس تحصیلی دانش آموزانمبانی نظری و پیشینه تحقیق استرس تحصیلی دختران 65 صفحهچارچوب نظری و پیشینه پژوهش استرس تحصیلی دخترانعوامل ایجاد کننده استرس تحصیلی دختران و بررسی اثرات آنمبانی نظری و پیشینه تحقیق تربیت بدنی 30 صفحهچارچوب نظری و پیشینه پژوهش تربیت بدنیپیشینه نظری و فصل دوم پایان نامه تربیت بدنیتحقیق کامل در مورد تربیت بدنی و ورزشمبانی نظری و پیشینه تحقیق روانشناسی مثبت گرا 30 صفحهچارچوب نظری و پیشینه پژوهش روانشناسی مثبت گراپیشینه نظری و فصل دوم پایان نامه روانشناسی مثبت گراتبیین نقاط اشتراک و افتراق رویکرد تفکر انتقادی و مبانی تعلیم و تربیت اسلامیبررسی هستی شناسی و انسان شناسی در رویکرد تفکر اتقادیبررسی هستی شناسی و انسان شناسی در رویکرد تعلیم و تربیت اسلامیپیشینه تحقیق و مبانی نظری انگیزش پیشرفت تحصیلی 86 صفحهچارچوب نظری و پیشینه پژوهش انگیزش پیشرفت تحصیلیپیشینه نظری و فصل دوم پایان نامه انگیزش پیشرفت تحصیلینظریه های پیشرفت تحصیلی و عوامل موثر بر آنمدل ها و نظریه های انگیزه پیشرفت و عوامل موثر بر انگیزش پیشرفت تحصیلیپاورپوینت زمین شناسی مهندسی جایگاه زمین در فضا در 47 اسلاید کاملا قابل ویرایش همراه با شکل و تصاویر پروتکل درمانی لکنت زبان با روش درمانی آواز- ملودیکپروتکل درمانی و برنامه آموزشی مهارت های هوش هیجانیمبانی نظری و پیشینه تحقیق انواع افسردگی 75 صفحهمبانی نظری و پیشینه تحقیق استرس در معلمان 69 صفحهمبانی نظری و پیشینه تحقیق استرس معلمان زن 65 صفحه